14.9.2017

Festival

Festival slouží jako vyvrcholení celé Soutěže. Soutěžící budou mít možnost zkonzultovat svá díla s porotci a garanty. Jsou zde vystavena všechna díla, z nichž ta nejlepší budou oceněna v průběhu večera. To ale není všechno – očekávej blokové i kontinuální workshopy, které se podle nás nějak vážou k tématu víkendu. Navíc je to příležitost seznámit se s novými lidmi a potkat staré známé tváře!

1. 12. 2017 | 18:00

Praha – Továrna (Dělnická 63, Praha 7)

☝️ H A R M O N O G R A M   F E S T I V A L U

1. 12. 2017 | 18:00
Praha – Továrna (Dělnická 63, Praha 7)

18:00 OTEVÍRÁME DVEŘE TOVÁRNY
19:00 Začíná veškerý program, knihovna i o něco málo dříve
20:30 Vyhlášení výherců soutěžě
21:00 Pokračujem
22:00 jsme víc z t i c h a , protože je noční klid
23:00 končí program
24:00 ZAVÍRÁME DVEŘE TOVÁRNY


Anotace k workshopům

SVAT

Není volba jako jako volba. V lednu nás čeká jedna velká – ta prezidentská. Ale – jaký by prezident měl být? Přijď s námi vytvořit obří videokoláž a jedním slovem říct, kterou vlastnost bys nejvíce ocenil/a na Hradě.

Linoryt s Tomášem Vovsíkem

Vytvořte si vlastní vánoční pohlednici pomocí linorytu. Protože poctivé tradiční psaní bezpochyby potěší víc než digitální, obzvlášť pokud je to originál. Nebo si vytvořte linorytové razítko, které pak můžete využívat jako osobní značku například na dopisy, bloky, sešity nebo vánoční etikety! 🙂 S tvorbou vám pomůžou skautští výtvarníci Baru • a Stovkamisov.

Práce s kůží s Jarou Gazdou

Víš, proč se ti rozvazují často boty? Nauč se je správně zašněrovat, zavázat a vyleštit. Jako bonus tu pro tebe bude ševcovské kopyto a budeš si moci vyzkoušet jak obtížné je, vyrobit boty ručně.

Vyrob si prací prášek s Czech Zero Waste

Během workshopu se dozvíte, jak v zemi, ve které každý člověk vyprodukuje 310 kilogramů odpadu ročně, za sebou odpadu zanechat o trochu méně. Vytvoříte si plán svých prvních bezopadových kroků a vyrobíte si učitečného pomocníka k vašemu snažení – plátěný pytlíček nebo jednoduchý prací prášek.

Turismus jako volba odpovědnosti

Ať to jsou Džaravové na Andamanských ostrovech, sloni na Srí Lance, Amazonský deštný prales nebo Bílé Karpaty a jejich Žítkovské bohyně. Před návštěvou cizích míst stojíme před volbou: Budeme domýšlet naše environmentální a společenské dopady cesty, nebo ne? Volba to může být snadná, její plnění už nikoliv.

Stavíme producentský live set

Skladatel a producent Martin Tvrdý (Kreaton, ZVUK) promluí o tom, jak se dá přemýšlet o stavění producentského live setu s použitím softwaru Ableton Live a midi kontroleru Ableton Push2 a nebo také s mini hybridem syntezátoru, sampleru a grooveboxu OP-1 od Teenage Engineering. Součástí workshopu bude přednáška, ale také možnost vyzkoušet si zmíněné nástrojé v praxi.

Nadace Leontinka

Nadace Leontinka pomáhá zrakově postiženým, zejména dětem a studentům. Prostřednictvím devíti projektů přispívá na osobní asistenci, ranou péči, výcvik asistenčních pejsků, technické pomůcky, lékařské přístroje a preventivní vyšetření zraku, poskytuje stipendia, aby zrakově postižení mohli studovat v jedné třídě se zdravými dětmi a v budoucnu dosáhli pracovního uplatnění. Motivuje a vede je ke sportovním a jiným volnočasovým aktivitám a v neposlední řadě také šíří osvětu mezi zdravou populací.

Tady je facebook a web nadace Leontinka.

Zkus si improvizaci

V životě musíme improvizovat každý den v jakékoli situaci. Existuje možnost, jak se na ni alespoň trochu připravit? Zkus si s námi malé improvizační cvičení.

Vyswapuj si nový kousek do šatníku

Máš v šatníku kousek, který už neunosíš? Pojď si ho s námi vyměnit za nový! Najdi štendr a pusť se do toho.

Fotokoutek

I u Canonu máte možnost volby! Jelikož papír slušel fotografiím vždy více, můžete si zde vytisknout své fotografie na multifunkční tiskárně Canon PIXMA. A pokud máte rádi vše online, fotografie z fotoaparátu můžete rovnou poslat na cloudové úložiště Canon Irista.


Anotace k živým knihám

Má životní volba

Vydat se na cestu znamená na začátku rozhodnout se pro cíl. To ovšem s sebou nese i odmítnutí mnoha cílů dalších. Stejně tak je to i životní cestou. Potkávám čím dál tím víc mladých lidí, kteří váhají s rozhodnutím se pro jeden závazný životní cíl, je v tom jistě odpovědnost za správný výběr, ale tak trochu také tuším touhu mít stále otevřená vrátka pro nespočet možností. Moje životní volba se odehrála ve 14 letech, definitivně byla potvrzena v 25 doživotními sliby v Kongregaci Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Stala jsem se řádovou sestrou. Po čtyřiceti letech mohu říct, že, toto rozhodnutí, které pak ovlivnilo všechny další životní křižovatky mě dovedlo k úkolům, které jsem si nepředstavovala ani ve snu. Stojí za to přijmout Boží pozvání.

Encyklopedie migrace

V kontextu tzv. migrační krize se ukázalo, že evropská veřejnost není připravena čelit soudobému informačnímu tlaku a v záplavě informací ztrácí schopnost rozeznat pravdu od lži. Z tohoto důvodu vznikla Online encyklopedie migrace. Naším hlavním posláním je snaha o navrácení akademické obce do veřejné debaty. Cílem je vytvořit odborně-naučný slovník, na nějž se bude moc s důvěrou obrátit každý, kdo chce získat ověřené informace související s migrací.

Greenglasses – možnosti zeleného života v Praze

Stačí jeden pohled do novin, abychom si uvědomili, že náš svět čelí krizi na několika frontách: ekologicky, sociálně a ekonomicky. Přestože technologie přinesly velký pokrok lidské společnosti, je nebezpečně vyvažován stále více zřejmými náklady, včetně znečištění, onemocnění, stresu, ztráty přirozeného prostředí a rozmanitosti. Věříme, že naše nadměrná spotřeba je hlavní příčinou, která způsobuje mnoho světových problémů.
Greenglasses ukazuje lidem, že zelenější alternativy existují, a to i ve městě jako je Praha, která není tradičně vnímána na špici ekologického života. Zelenější
alternativy nemusejí zahrnovat nablýskané high-tech řešení, ale může to být o společenstvích obyčejných lidí, kteří hledají inovativní způsoby, jak žít pohodlně s menší produkcí odpadu a s větší lidskostí. Zelenější alternativy nemusejí být nepohodlné, nedostupné nebo neatraktivní, ve skutečnosti můžou být docela obohacující.

Matěj Prášil

„Asi hlavní pointou mé možnosti volby je ukázat, že cesty do zahraničí (především pak do rozvojových zemí) nemusí být jen nutně spojeny s turistickým „vydrancováním“ země a vyfocením selfíček na nejznámějších místech. Cesta do zahraničí může být spojena i s dobročinným účelem, který ve výsledku pomůže nejen té které konkrétní zemi, ale ve svém důsledku i člověku samotnému. Druhou, po mém soudu vedlejší, pointou je ukázat, že cestovat se dá nejen po západní Evropě, případně po Severní Americe, ale i do méně zprofanovaných zemí nejen na východ od nás.“

Matějův facebook, twitter a instagram.

Jakub Čech

Jakub (17) žije a studuje v Prostějově. Odmalička se zajímá o dění ve svém městě, píše do novin, žádá o informace, je aktivní v občanských iniciativách. V roce 2016 získal za tyto aktivity zvláštní cestu Gratias Tibi Člověka v tísni. Od prostějovské radnice si rok předtím požádal o informace – ta mu je ale odmítla poskytnout s odkazem na nízký věk. Tento banální spor se poté dostal do celostátních médií a spustil debatu o možnostech zapojení mladých do veřejného života. Od té doby dál upozorňuje na problémy a porušování zákonů ze strany tamních politiků, od nichž si za to vysloužil výhružky žalobami či podaná trestní oznámení. V občanské aktivitě ale vidí smysl – jedině veřejná kontrola zajistí, že si politici nebudou dělat co chtějí a bude chráněn veřejný zájem.

Jak jsem založila studentskou kavárnu Ant Hill

Je mi 21, studuji a společně s dalšími 5 kamarády jsme se rozhodli založit kavárenské mraveniště AntHill, které by mělo především sloužit jako komunitní centrum pro studenty, kde se mohou realizovat, inspirovat a být inspirováni.


 

 

Kde se registrovat? 

Polibek Múzy je součástí Mikulášského víkendu. Informace k registraci a přihlašování bude již brzy zde.